ایده های سفر فصل تابستان

یکی از جاذبه های گردشگری در ایران آب و هوای چهار فصل آن می باشد. شما در فصل تابستان می توانید به مناطق خوش آب و هوا سفر کنید و از هوای خنک در فصل تابستان لذت ببرید.
در ادامه جاهای خوش آب و هوای ایران برای سفرهای تابستانی معرفی می گردد.

دشت مغان
دشت مغان یکی از جاذبه های طبیعی اردبیل است که در ساحل جنوبی رود ارس و غرب دریای خزر قرار دارد و معروف به منطقه ی همیشه بهار است. دمای معتدل، بارندگی متناسب، بهترین مراتع برای قشلاق از جمله دلایلی هستند که این منطقه را با این عنوان بشناسند. دشت مغان یکی از قطب های مهم کشاورزی و دامپروری ایران به شمار می رود.دریاچه نئور 
دریاچه نئور دریاچه ای در ۴۸ کیلومتری جنوب شرقی اردبیل از جمله جاذبه های گردشگری اردبیل است که دارای دو دریاچه کوچک و بزرگ می باشد. این دو دریاچه در فصل بهار به یکدیگر برخورد می کنند و دریاچه ی واحدی را به وجود دارد ک عمق آن ۵ متر است. از آب این دریاچه برای استفاده آبیاری زمینهای کشاورزی مورد بهره برداری قرار می گیرند سالانه به میزان کمی بچه ماهی قزل آلای رنگین کمان برای کنترل جمعیت گامارس های موجود در دریاچه ها را در این دریاچه رها می کنند و هنگام زمستان به دلیل یخ زدگی آن ها را جمع آوری می کنند.


جنگل فندقلو
مشرف به گردنه حیران  به واسطه قرار گرفتن آن در شمال غربی کشور یکی از جنگل های مناسب برای گذران تعطیلات تابستانی است. جنگل فندقلو مشرف به گردنه حیران در ۳۰ کیلومتری شهر اردبیل و در ۱۰ کیلومتری جنوب شهر نمین قرار گرفته است و به خاطر داشتن جاذبه های منحصر به فرد جنگلی و نزدیکی آن به گردنه حیران پیشنهاد مناسبی برای طبیعت دوستان به شمار می رود. مساحت جنگل فندقلو از شرق خانقاه علیا واقع در مسیر جاده بین شهری نمین – آستارا شروع شده با جهت شمال غربی – جنوب شرقی در شرق روستای حور خاتمه پیدا می کند جنگل فندقلو در سرتاسر گستردگی خود از جانب غرب به اراضی مزروعی و با فاصله کوتاهی به روستاهای خانقاه علیا، آرپاتپه، ننه کران، کله سر، کریم کندی، مهدی پستی، دورجین، آلادیزگه، گرم چشمه، نیارق، سوها و حور منتهی می شود. به این ترتیب راه های مختلفی به این جنگل وجود دارد اما راه اصلی رسیدن به آن که آسفالت هم می باشد سه راهی جاده اردبیل به آستارا در نزدیکی شهر نمین است. جنگل فندقلو مشرف به گردنه حیران است به این ترتیب که در مسیر راه اردبیل به آستارا و پیش از رسیدن به نمین مسیری سرسبز و زیبا با تابلوی راهنمای جنگل فندقلو مشاده می کنید راه دیگر که برای رسیدن به این جنگل وجود دارد از جاده اردبیل به تهران در گردنه حیران از داخل روستای گیلده می باشد.

جنگل مشه
در فاصله ی ۲۵ کیلومتری شهرستان اردبیل جنگلی به نام مشه قرار دارد که بهترین گزینه برای فصل تابستان است. داخل این جنگل یک استخر آب گرم به نام “مشه سویی” قرار دارد که آب آن خاصیت درمانی دارد و همین خود دلیلی است تا افرادی زیادی را به سمت خود جذب کند.


دیلمان
دیلمان، زیباترین ییلاق شرق گیلان، یکی از بکرترین و خوش‌منظره‌ترین گوشه‌های خطه سرسبز گیلان است. این منطقه به آب و هوای سرد و کوهستانی، چشمه‌های فراوان، منظره‌های سرسبز و همچنین قله‌های پربرفش شهرت دارد. سالانه گردشگران زیادی در ماه‌های مختلف سال به خصوص در فصل تابستان میزبانی می‌کند. هوای این منطقه حتی در تابستان نیز خنک است و گاهی شب‌ها لازم است که برای خوابیدن از لباس‌های گرم استفاده شود.